top of page

Bodrum'da en iyi araç kiralama şirketi

Bodrum'un keyfini doyasıya yaşamak için Bodrum'da araç kiralamaya ne dersiniz?

Bodrum'un en güzel koylarını gezmek, gece hayatının tadını çıkarmak ve Bodrum'un ultra pahalı taksilerinden kurtularak cebinizi korumak için Akgün Motors'dan güvenle lüks araç kiralayabilirsiniz.
Bodrum'da oto kiralama sebepleri

* Düğünlerde ya da arkadaşlarınızla yapacağınız kutlamalarda ulaşım ve bununla ilgili her türlü hizmette,

* Tatilin keyfini doyasıya çıkarmada,

* Bodrum'un en güzel plajlarına rahatça gidip gelmede,

* Bodrum'da günü birlikte araba ile uzun yolculuk yaparak etraftaki küçük köyleri gezebilir ve tatil keyfinizi ikiye katlayabilirsiniz,


Bodrum oto kiralama


Eğer Bodrum'da park sorunu yaşamak istemiyorsanız, kiralayacağınız aracın boyutunun biraz dah küçük olmasını tercih edebilirsiniz. Örneğin Range Rover kiralamaktansa, tercihinizi aynı konforu size sağlayacak olan kiralık Mercedes Coupe'den yana kullanabilirsiniz.


Akgün Motors’da araba kiralamanız için sizden istenilen belgeler sadece kiralama işlemini için kullanılır. Başka herhangi bir amaçla kullanılamaz. Araç sigortası şartları gereğince bir araç kiralayabilmek için mutlaka 21 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Orta ve üst sınıf araç kiralamak istiyorsanız bu aralık 25 yaş ve lüks araç kiralamak istiyorsanız da 28’dir. 28 yaşını dolduran her birey Akgün Motors’dan lüks araç kiralayabilir.

Kiraladığınız araçlar birden fazla kişi tarafından da kullanılabilir. Ancak ikinci ya da ek sürücüyü mutlaka önceden bize bildirmeniz gerekir. Bu kişi eğer kiralama kontratına işlenmezse, sürüş esnasında herhangi bir kaza ya da durumda kasko sigortayı karşılamaz. İkinci sürücünün de mutlaka ehliyet kurallarına uymuş olması ve yaş sınırını doldurmuş olması gerekir. Kiraladığınız aracın fiyatına dahil olan kilometre sınırını aşmanız halinde bazı durumlarda ek fiyat talep edilebilir.Bodrum'da araç kiralarken Akgün Motors tarafından sizin güvenliğiniz için kira sözleşmesi uygulanır. Bu kira sözleşmesi, kiraladığınız araba ile herhangi bir kaza yaptığınızda kaskoyu sizin değil, Akgün Motors'un karşılamasını da kapsar.


Bodrum'da lüks araç kiralamadan önce eğer merak ediyorsanız, aşağıdaki lüks araç kiralama sözleşmemize göz atabilirsiniz.


1.AKGÜNS MOTORS örnek olarak gösterdiği aracın aynısını ya da yakıt, vites ve segment bazında benzerini müşteriye sunar.

2. Kiracı, karayolları yönetmeliği ile yürürlükteki kanunlara uymak zorundadır. Kanun ve yönetmeliklere aykırı araç kullanımı nedeni ile cezai işlem yapılması halinde masraflardan (ceza, araç bağlanması, araç çekilmesi v.b.) kiracı sorumludur.

3.Kara yolları trafik kurallarına aykırı hareket etmek suretiyle sebebiyet vermiş olduğu kazalar neticesinde uygulanacakcezai işlemler ve bunların ferilerinden (Trafik cezası, kiralama konusu aracın bağlanması ve çekilmesi sonucunda oluşacak masraflar ve ilgili kaza sonucunda oluşacak diğer sair masraflar) Kiracı sorumludur.

4. Kiralama en az 1 gün (24 saat) 'tir. Daha kısa süreli kiralamalarda günlük fiyat uygulanır. Gecikme halinde, her ek saat için, uygulanan ücretin 1/3 'ü, gecikme 3 saati geçtiği takdirde ise tam gün ücreti alınır.5. Kira başlangıcında, araç kullanıcılarının sürücü belgelerini ve kullanılabilir durumdaki kredi kartlarını ibraz etmeleri gerekmektedir.


6. Ödemeler kiralama başlangıcında yapılır.

7. İptal/iade ve değişiklik şartları;

İptal talebinizi rezervasyon yaptığınız tarihte tarafımıza bildirmeniz halinde, ödediğiniz tüm tutar iade edilir. Diğer iptal taleplerinizdeki iade uygulamamız şu şekildedir;

- Kiralamanızın alış saatine 24 saatten daha az zaman kalması veya iptal edilmeksizin aracın alınmaması durumunda 3 günlük kiralama ücreti tutarında kesinti yapıldıktan sonra iade yapılmaktadır. Rezervasyonunuz 3 günden az ise iade yapılamamaktadır.

- Kiralamanızın alış saatine 24 saatten fazla zaman var ise, 50 TL tutarında kesinti yapıldıktan sonra iade yapılmaktadır.

Değişiklik talepleriniz için lütfen ofisimiz ile iletişim kurunuz.

8. Kiralama başlangıcında kiracının kredi kartından teminat mahiyetinde araç grubuna göre değişen tutarlarda geçici blokaj işlemi uygulanmaktadır. Kiracı, blokaj üzerinden, ilave kira gün tutarlarının, yakıt eksiğinin, hasarın, trafik cezalarının v.b. kiralamaya ilişkin bedellerin tahsil edilmesine itiraz etmeyeceğini peşinen kabul eder.Araçlarda HGS olup(Hızlı Geçiş Sistemi) kiracı kira dönüşü geçiş yaptığı bedelin ödemesini ilgili ofise yapacaktır.

9.Kiracı, aracı teslim aldığı hali ile aracın kiralandığı şehirdeki ofisine, başlangıçta belirtilen günde, saatte ve kiralayanın isteği üzerine daha erken bir tarihte iade ve teslim edecektir.

10.Aracın, teslim alınan ofisten farklı bir yerde teslim edilmesi durumunda bırakılan yerden teslim alınan ofise kadar tek yön ücreti alınır11.Kira süresi içinde, kiralayanın hatasından doğanlar dışında araca, kiracı ve başka sürücü ile veya kiralayana karşı kesilen park etme, trafik kurallarının veya kanun ihlalinden doğan diğer bütün para cezaları ve mahkeme masrafları ile aracın bağlanmasından dolayı ortaya çıkabilecek masraflar ile aracın kiraya verilememesinden kaynaklanan günlerin ücretleri kiracıdan alınır.

12. Çarpışma veya devrilme dolayısıyla araçta olabilecek hasarların tamiri nedeniyle oluşacak masraflar, kiralayanın giderleri ve üçüncü şahıslara ödemekle sorumlu olduğu maddi ve manevi tazminatlar Kiracı tarafından ödenecektir. Ancak kiracı, kira sözleşmesinde ilgili 'Kabul Eder' hanesini imzalamak ve önceden kasko muafiyet sınırı primini ödemek kaydı ile, anlaşmada yer alan tüm koşullara uygun olarak aracı kullanmak ve işlemleri tamamlamak kaydı ile araç sigortasından yararlanabilecektir.

13.Aracı kiralayanın dışında bir kişinin kullanabilmesi için, geçerli kimlik ve sürücü belgesi bilgilerinin kiralama başlangıcında sözleşmeye yazılması gerekir. Bu kurala uyulmadığı takdirde alınan sigortalar geçersiz sayılır ve kiracı ile kullanan kişiler tüm hasarlardan sorumlu tutulur,


14. Kiralama bitiminde eksik yakıt ile gelecek olan araçların yakıtları kiracı tarafından bedeli ödenmek sureti ile tamamlanacaktır.
15. Kira dönemi ile ilgili trafik cezaları da kiracılar tarafından kiralama sonunda ödenmedi ise Kiralayana ödenecektir. Kiralama bitiminde tespit edilemeyen ve sonradan gelecek olan trafik cezaları, bilgilendirmek sureti ile kiracının, kira başlangıcında gösterdiği rıza ile kredi kartından tahsil edilecektir.


16. Kiracının, AKGUN MOTORS tarafından uygulanan Standart Sigorta kapsamını ve Mini Hasar Sigortasını kabul etmiş olmasına rağmen aşağıdaki belirtilen koşullarda aracın zarar görmesi halinde hasar sorumluluğunu ve buna ilişkin giderleri itiraz etmeksizin karşılamayı kabul eder;

a. Kaza anında alkollü ve/veya uyuşturucu madde etkisi altında ise,

b. Kaza tespit formunda/raporunda kazanın Kiracı'nın tek taraflı kusurundan kaynaklı olduğunun belirtilmesi durumlarında (Araçların hızlarını hava, yol, görüş, teknik özellikler ve trafik durumuna uydurmamak/uygun kullanmamak dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere benzeri kayıtların belirtilmesi halinde)

c. Yasal hız sınırının aşıldığı ve kaza tespit formunda kazanın hız nedeniyle meydana geldiğinin belirtilmesi durumunda,

d. Tek taraflı kazalarda kaza raporunun düzenlenmediği, çift taraflı kazalarda beyanın eksik doldurulduğu, alkol raporunun alınmadığı durumlarda,

e. Kasıtlı kazalarda,

f. Yüksek devir hızı ile araç kullanımı v.b. özensizlik ve kasıt nedenli oluşacak hasarlarda,

g. Yanlış veya kaçak yakıt kullanımı nedeni ile oluşacak hasarlarda,

h. Lastik patlaması sonucunda, jant üzerinde sürüşe bağlı olarak oluşacak hasarlarda,

i. Trafik yasalarına aykırı vasıta kullanılması halinde,

j. Trafik yasalarına aykırı sürücü belgesi kullanımı halinde,

k. Kira sözleşmesinde belirtilen sürücülerin dışında kişilerce kaza yapılması halinde,

l. Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliğinin; kasko poliçeleri ile ilgili belirlediği şartların dışına çıkılması nedeni ile, sigorta şirketlerinin sigorta bedelini ödemediği hallerde,

m. Kiracı, aracın üst kısımlarında hasara neden olması halinde (köprü, balkon, dal v.b. nesnelere çarpma neticesinde) meydana gelen hasar bedellerini, trafik sigortası ve hasar güvencelerini almış olsa dahi ödemekle yükümlüdür.

n. 3. Şahıslara ve araç içerisindeki yolculara verilen maddi zararlar, tedavi giderleri aracın zorunlu trafik sigortası limitleri ile sınırlı olup, manevi zararlar da dâhil olmak üzere meydana gelebilecek tüm sorumluluk ve yükümlülükler münhasıran kiracıya aittir.17.Araç, aşağıdaki açıklanan şekillerde kullanılmayacaktır :

a. Açık veya gizli bir gelir karşılığında yolcu / yük taşımacılığı,

b. Herhangi bir vasıtayı çekme / itme işlemi,

c. Gümrük mevzuatına ve diğer kanunlara aykırı maddelerin taşınması, bulundurulması veya diğer gayrı kanuni işlemlerde,

d. Alkol (Kanunda belirtilen yasal sınırın altında alkol kullanımı da dahil- örn:0-30 promil arası) ve/veya uyuşturucu madde etkisi altında,

e. Motor sporlarında (yarış, sürat, ralli, sağlamlık, hız denemeleri v.b.)

f. Trafiğe kapalı veya uygun olmayan yollarda,

g. Araca zarar verecek şekilde yükleme haddini aşacak şekilde yük/eşya taşınması

h. Aracın kapasitesinden fazla kişinin taşınması,

i. Araçların teknik yapıları ve tahammüllerine uygun olmayan yol (bataklık, arazi, dere yatağı v.b.) ve durumlarda kullanımı,

j. Aracın kiracıdan başka biri tarafından kullanılması (Kiracı dışındaki şahıslar için önceden ek sürücü olarak kayıt şartı bulunmaktadır. Bununla beraber, aracı kullanacak şahsın anlaşmadaki sorumluluklardan kurtulamayacağı gibi kullanan ile müteselsilen sorumlu olacaktır.),

k. Ülke sınırları dışında,

l. Yasal hız sınırları dışında,18. Kiralama Sözleşmesi kapsamında belirtilen kuralların dışına çıkılması nedeni ile oluşan hasarların tamir bedelleri, kaza nedeni ile oluşan tüm masraflar ve tazminatlar, aracın tamir süresince geçicek sürenin kira bedeli kiracı tarafından ödenir.

19. Aracın kiracı tarafından kullanılmadığı zamanlarda, kiracı olası kaza veya hırsızlıklara karşı önlem almakla mükelleftir. Kiracı, tedbir mahiyetinde kapıları kilitli olarak, ruhsatı araçta bırakmamak kaydı ile aracı güvenli bir yere park etmek durumundadır. Aracın çalınması halinde, aracın anahtarı ve ruhsatını, ilgili emniyet birimlerini haberdar ettiğini ispatlamak kaydı ile AKGÜNS MOTORS ofisine 24 saat içerisinde teslim etmek durumundadır. Bahsi geçen tedbirlerin alınmamasına ve/veya aşırmaya dayalı olarak araç çalınmasına neden olunması halinde, kiracı araç bedelini ve diğer zararları ödemeyi kabul eder.

20. Araç ile mal veya yolcu taşınması halinde, taşınan mala veya yolcuya gelebilecek her türlü hasar ve zarardan münhasıran kiracı sorumludur.


21. Maddi, ölümlü ve cismani zararla sonuçlanan bir kaza vukuunda, kiracı durumu derhal en yakın polis görevlilerine veya ilgili birimlere bildirmek, tutanak ve raporları en geç 24 saat içerisinde AKGÜNS MOTORS ofisine ulaştırmak durumundadır.
22.Kiracı veya yukarıda 13. maddede belirtilen herhangi bir yetkili sürücü trafik sigorta poliçesi ile sigortalıdır. Kiralayan 3. şahıslara zarar veren kazalar sonucu doğacak hukuki sorumluluğu akdedilmiş mali mesuliyet sigortaları teminatı sınırları içinde sigorta şirketlerinden alabileceği tazminat miktarında yüklenir. Bu miktarın üstündeki maddi ve manevi tüm tazminat ve hukuki sorumluluk kiracıya ait olup kiralayan kiracıya rücu hakkına haizdir. Kiracı ayrıca kira süresi içinde kaza vukuunda kiralayanın ve kiralayanın sigorta şirketinin çıkarlarını korumak için aşağıdaki önlemleri alacaktır;


a. İlgili tarafların ve tanıkların ad ve adreslerini almak.

b. Sorumluluğu veya suçu sabit olmadıkça suçu kabullenmemek,

c. Yeterli güvenlik önlemleri almadan aracı terk etmemek,

d. Herhangi bir kaza ve hasar halinde AKGÜNS MOTORS ofisine telefon etmek, ayrıca gerekli şema da dahil olmak üzere kiralayanın kaza raporunu tamamlatmak,

​e. Başka birinin suçunun tespiti gerekiyorsa veya yaralı yahut ölü varsa derhal en yakın polise haber vermek.


23.Aracın sigorta şirketine yansıyacak bir hasarının olması halinde, kiracı belgeleri ve prosedürleri tamamlayarak teslim etmek ile yükümlüdür. Belgeleri ve prosedürleri tamamlayıncaya kadar geçecek sürede günlük kiralama fiyatı üzerinden kira sözleşmesi işlemeye devam edecektir.


24.Kiralayan aracı kiracıdan geri aldıktan sonra, aracın içerisinde kalan nesne ve eşyalardan sorumlu değildir.
25.Kiralama süresinin sona ermesi üzerine Kiracı kiralama süresinin tek taraflı olarak uzatamayacaktır. Kiracının, kiralama süresini uzatmak istemesi halinde, kiralayanın onayı ile kira süresi uzatılabilecek veya kiracı yeni verilecek olan araca rıza gösterecektir. Kiralayan Kiracının kiralama süresini uzatma talebini onaylamaz ise ve her halükarda kiralama sözleşmesinde belirtilen kiralama süresinin sona ermesi üzere; Kiracı kiralama süresinin sona erdiği gün sözleşmeye konu aracı Kiralayan'ın kendisine bildireceği adrese teslim edecektir. Kira uzatmaları, sonraki kira sözleşmesi imzalanmamış olsa dahi kiralama sözleşmesi koşulları ile bağlı kalacaktır. Kiracı, sözleşme süresinin sona ermesine rağmen aracı teslim etmemesinin ceza hukuku hükümlerince suç teşkil ettiğini, aracı kira süresi dışında alıkoymayacağını kabul eder. Kira süresinin sona ermesi sonrasında ve/veya yasalara aykırı araç kullanımı sırasında sigorta, teminatlar ve yasal haklardan yararlanamayacağını bildiğini kabul ve beyan eder.


26."Kiracı, kiraladığı araçta/larda başta araç takip sistemi olmak ancak bununla sınırlı olmamak üzere coğrafi yer tanımlamasını sağlayan sistemler olduğunu bildiğini kabul, beyan ve taahhüt eder."12 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page