top of page

Tatilde araba kiralarken bunlara dikkat edin

Güncelleme tarihi: 3 Haz 2018

Seyahat ettiğiniz bölgenin tüm güzelliklerini doya doya gezmek için araba kiralamaya ne dersiniz? Tatilde oto kiralarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini araştırdık.İster Çeşme, ister Bodrum ya da muhteşem koylarıyla kendine hayran bırakan Marmaris’e gidin, arabanız olmadan rahat bir tatil yapmanız söz konusu olamaz. En uygun ve lüks araba kiralama şirketi Akgün Motors’dan hayalinizdeki Mercedes, BMW ya da AUDI gibi konforlu kiralık araçlarla tatil keyfinizi ikiye katlayabilirsiniz.

Uçak yolcuğu yerine, road trip yaparak geze geze gitmek ve yol üstündeki harika manzaralara şahit olmak, tatilinizin daha en başından harika geçmesini sağlayabilir.


Tatilinizin lokasyonu

Eğer yurtdışında otomobil kiralamak istiyorsanız, gittiğiniz ülkedeki araç kullanma şartlarına mutlaka göz gezdirin. Trafik kuralı ihlali yapmamak ve güvenilir bir road trip gerçekleştirmek için gittiğiniz ülkedeki şartları ve ehliyet kurallarını dikkate almanız çok büyük önem taşıyor.


Kişi sayısına uygun otomobili bulun

Oto kiralarken, tatile çıktığınız kişi sayısına göre otomobil seçimi yapmanız en doğrusu. Eğer ailece seyahat ediyorsanız, konforlu ve büyük bir araç, iki kişi seyahat ediyorsanız küçük ve rahat bir otomobil seçmeniz road trip'i daha keyifli hale getirebilir. Aracınızı seçmeden önce internetten kısa bir araştırma yaparak aracın performansı konusunda bilgi sahibi olabilir ve kendinize en uygun otomobili seçebilirsiniz.


Küçük her zaman iyidir

Oto kiralarken küçük araçlara yönelmeniz hem fiyat bakımından hem de kullanış rahatlığı bakımından size fayda sağlayacaktır. Aracınız ne kadar küçük olursa tatilde park sorunu yaşamanız da o kadar azalır. Eğer tatile çıktığınız kişi sayısı az ise daha konforlu ve küçük araçlara yönelebilirsiniz. Bunun için firmamızdaki kiralık Mercedes ya da Audi modellerini inceleyebilirsiniz.


Detaylara dikkat

Otomobilinizi kiraladığınız zaman size nasıl teslim edildiğine, yakıt durumunun ne olduğuna dikkat etmeniz gerekiyor. Otomobili teslim alırken yakıt göstergesi hangi çizgideyse, teslim ederken de o çizgide iade etmeniz gerekiyor.


Sigorta konusu

Otomobil kiralarken belki de en çok dikkat etmeniz gereken konu anlaşmalı olunan sigorta acentası. Tatilde zor durumda kalmamak için kiraladığınız aracın kişisel otomobil politikasını kapsayıp kapsamadığını araştırın.


Şirket önemli

Oto kiralarken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri de, en uygun ve en güvenilir oto kiralama firmasını tespit etmek. Olası bir aksilikle karşılaşmamak için bu riski sıfıra indirebilir ve lüks arabanızı firmamızdan kiralayabilirsiniz.


Erken rezervasyon

Havaalanında otomobil kiralamak istiyorsanız, uçuş bilgilerinizi ve iniş saatinizi de Akgün Motors’u bildirmeniz gerekiyor. Uçuş bilgileriniz oto kiralama için yaptığınızın rezervasyon sırasında belli değilse, aracı teslim almadan en az bir gün öncesinde doğru uçuş bilgilerini firma ile paylaşmanız gerekiyor. Seyahatinizi genellikle erken planlıyorsanız, otomobilinizi kiralamak için de erken rezervasyon yapabilirsiniz.


Sözleşmenizi kontrol edin

Şehir içinde oto kiralamak çok basit olsa da önemli konulardan biri sözleşmeniz. Oto kiralarken yapılan sözleşmenin her maddesini incelemek, tatilde otomobilinizle ilgili sorunları yaşamayı ekarte edecektir. Otomobilinizi teslim alırken aklınıza gelen ve merak ettiğiniz her konuyu Akgün Motors’a danışmayı da ihmal etmeyin.


8 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page