top of page
 • Rezervasyon iptallerinde nasıl bir prosedür uygulanır ?
  15 Haziran-15 Eylül (Sezon) arasında Özel günler ve bayramlar da dahil olmak üzere yapılan rezervasyon iptallerinde kapora bedeliniz iade edilmemektedir. Sezon harici tarihindeki rezervasyon iptalleri 6 Ay süre içersin de farklı bir araca ve tarihe kaydırılabilir.
 • Sigorta teminatları neleri kapsar ? Hangi durumlarda sigorta geçersiz sayılır ?
  Kiralık araçlarımıza zorunlu tüm sigortaların yanı sıra, çarpma ve çarpışma teminatlarını kapsayan kasko sigortası da yaptırmaktayız. Olası bir sigorta bedelinin tazmin edilebilmesi için, aracın olay yerinden uzaklaştırılmadan anlaşmalı kaza tutanağı veya hasar tespit tutanağının tarafınızdan temin edilmesi gerekmektedir. Alkol ve uyuşturucu etkisi altında oluşan hasarlar, aracın sözleşmede belirlenen kişiler dışında bir kişi tarafından kazaya karışması, evrakları tamamlanmamış hasarlar, aracın yol koşullarına uygun olmayan sürüşünden kaynaklanan hasarlar (örn. aracın altının vurulmasından kaynaklı ) münhasıran sözleşmede tanımlı kullanıcıya aittir. Beyan ile hasar tazmini mümkün değildir. Sigorta teminat limitlerinin üzerinde kalan her türlü hasar sorumluluğu kullanıcılarımıza ait olduğunu önemle belirtmek isteriz. Aracın serviste geçirmiş olduğu süre hiçbir sigorta tarafından karşılanmamaktadır, bu süreye istinaden aracın kira bedeli kiralayan tarafından karşılanmaktadır.
 • Aracı teslim aldıgım ofise mi iade etmek zorundayım ? Farklı bir yerden teslim alabilir veya teslim edebilir miyim ?
  Aracı ofisimizden teslim alıp yine ofisimize teslim etmeniz gerekmektedir. Harici teslim alma ve teslim etme noktalarını aracı kiralarken ofis personellerimize bildirmeniz gereklidir. Mesafeye göre tek yön ücreti uygulanmakta olup kira ücretine eklenir. Kira bitim süresinde aracı farkı bir noktadan teslim etmek isterseniz en az 1 (Bir) gün önceden ofis personelimize bilgi vermeniz zorunludur.
 • Kiraladıgım araçla yurtdısına çıkabilir miyim ?
  Kiraladığınız araçla maalesef yurtdışına çıkış yapamazsınız.
 • Aracı birden fazla kisi kullanabilir mi ?
  Aracı, kiralayan kişinin dışında bir kişinin de kullanabilmesi için geçerli kimlik ve sürücü belgesi bilgilerinin kiralama başlangıcında sözleşmeye tanımlanması gerekir. Bu kurala uyulmaması halinde tüm sigortalar geçersiz olacak; kiracı ve aracı kullanan kişiler tüm ceza ve hasarlardan sorumlu olacaklardır.
 • Kiralama süresi ne kadardır ? Gecikme durumlarında uygulama ne sekildedir ?
  Araç kiralama süresi en az 24 saattir. Daha kısa süreli araç kiralamak isterseniz 1 günlük fiyat uygulamak durumundayız. 3 saate kadar olan gecikmelerde, her saat için kira bedelinin 1/3’ü 3 saatti aşan gecikmelerde ise 1 günlük kira ücreti tahsil edilecektir.
 • Kredi kartım olmak zorunda mı ? Ödemeyi ne sekilde yapabilirim ?
  Araç kiralayabilmek için kendi adınıza düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmalısınız. Sürücü ve ek sürücüler haricinde kontratta yer almayan bir isme ait kredi kartını kesinlikle kabul edemediğimizi bildirmek isteriz. Kiralamanızın toplam tutarı kontrat başlangıcında kredi kartından yahut nakit olarak tahsil edilecektir. Kira bedelinin yanı sıra, kredi kartınızdan araç gruplarına göre değişen bir ön provizyon alınacaktır. Bu provizyon, yakıt farkları ve/veya oluşabilecek diğer ekstra masraflar için alınmaktadır; kiralanan aracın sorunsuz bir şekilde ofise iade edilmesinin ardından provizyon tutarınız hemen iptal edilir. Fakat kredi kartınızın ait olduğu bankanın çalışma sistemine göre iki gün ila bir hafta arasında çözülecektir. Provizyon tutarı en az 750 TL den başlayıp araç sınıfına göre değişkenlik göstermektedir.
 • Sürücü belgesi ve yas sınırlamaları nasıldır ?
  Akgüns Motors'dan araç kiralaya bilmeniz için; en az 21 yaş ve 1 yıllık geçerli sürücü belgesi olması gereklidir. Kiralayacağınız araç sınıfına göre yaş ve ehliyet süreniz değişmekte olup detaylı bilgi için yetkililerimizle görüşüp bilgi alabilirsiniz.
bottom of page